Víkendové manželské stretnutia 2 - duchovná obnova pre manželov

 
 
Milí manželia a rodičia,
                                                                                         
pozývame vás stráviť pokojný čas s Vašou rodinou v Rodinkove, zameraný na osvieženie Vášho manželstva.
 
Počas víkendu vám ponúkame prezentácie a svedectvá manželov na témy:
 
            1. Kresťanské manželstvo
            2. Krízy, ničitelia lásky
            3. Odpustenie v manželstve
 
Cena za ubytovanie a stravovanie si vypočítate podľa aktuálneho cenníka.
 
O vaše deti od 2 rokov sa počas programu postarajú animátori.
                                                                                                                               
 
Tešíme sa na stretnutie s vami v Rodinkove :-)

 

PRIHLÁŠKA

*************************************************************************************************************

Pár dojmov od niektorých doterajších účastníkov:

V Rodinkove sme prežili nádherný požehnaný nezabudnuteľný čas. Pre nás bolo najlepšie, že sme mali postarané o deti a mohli sme stráviť čas spolu ako manželia. Prednášky všetkých troch párov boli vynikajúce. V programe sme nenašli s Jankom žiadnu trhlinu. Určite odporúčam aj ostatným.
Rodinkovo ostáva v našom srdci.
Ivka a Janko

__________________________________

Pre  nás je každý takýto pobyt úžasným časom, v ktorom si vychutnávame každú minútu v Božej prítomnosti, v prítomnosti manželského partnera a skvelých ľudí. Od roku 2012, kedy sme boli v Rodinkove, sa urobil obrovský kus práce, aby sa tam rodinky cítili dobre a aby priestory zodpovedali potrebám jednotlivých akcií. Ale nič to nemení na skutočnosti, že či už to bolo v roku 2012 alebo teraz, vždy v Rodinkove nájdeme oázu pokoja, ochotných a srdečných ľudí, ktorí to dokonca robia dobrovoľne a zadarmo, aby sa tam ostatné rodiny cítili dobre a mohli budovať svoj vzťah.
Víkendové manželské stretnutia odporúčame všetkým manželským párom. Tým, ktorí momentálne prežívajú nejaký problém alebo krízu, ale aj tým, ktorým manželstvo funguje dobre a sú ochotní stráviť 2 dni v krásnom prostredí s úžasnou atmosférou. Skúsenosti a svedectvá iných manželov sú vždy obohatením a asi neexistuje manželský vzťah, ktorý by nepotreboval rásť.
rodina Kardošová
   ___________________________________

Vraciame sa do Rodinkova, aby sme túto víkendovku prežili ešte raz, lebo nám na 1. bolo dobre. Videli sme sa inak ako pred tým, zistili sme, že počujeme tiež úplne iné veci ako ten druhý hovorí...
Prvý týždeň bol na 1, druhý na 2... a tak sme si povedali, že jeden víkend naozaj nestačí, treba to všetko viac utvrdiť, viac nasať...
R a M

__________________________________

Sme vďační za čas, ktorý sme mohli prežiť ako rodina a tiež aj ako spoločenstvo, prebudila sa v nás snaha pracovať na sebe, aby sme urobili partnera šťastnejším. Uvedomili sme si, že to čo pokladáme za samozrejmosť nemusí byť samozrejmosťou v očiach partnera.
... pokojné prostredie, čas zamyslieť sa nad skvalitnením manželského vzťahu, možnosť vypočuť si svedectvá manželských párov, duchovná služba...
Rod. Hrbčeková

__________________________________

V Rodinkove sme sa hlavne "rodinkovo" cítili. Od prvých chvíľ, keď nás pri dverách privítali, sme sa cítili veľmi dobre, vďaka krásnemu prostrediu, ale hlavne ľuďom okolo. Prežili sme spolu veľmi požehnané chvíle, mali sme spolu na seba veľa času, vďaka dobre pripravenému programu sme sa dozvedeli veľa nových vecí. Deti si hneď našli nových priateľov, celý deň im k šťastiu pomáhal aj krásny les, potok, preliezky, veľmi milé a láskavé animátorky. Vďaka nim sme sa mohli zúčastniť celého programu aj napriek tomu, že sme boli s 5 deťmi. Ďakujeme za prednášky, zdieľania, "rande" s mojim manželom, výbornú stravu, aj tú DUCHOVNÚ /ranné chvály, sv. omše, sviatosť zmierenia .../
Haydenovci

_________________________________

Prežili sme veľa spoločných chvíľ s manželom, venovali sme sa len sebe, nie v prvom rade deťom, ale v prvom rade sebe :) To sa nám páčilo asi najviac, že bolo o deti postarané a my sme sa v pokoji mohli venovať len sebe. Manželská prechádzka bola úplne úžasným nápadom, ten spoločný pobyt v prírode a aj tie témy rozhovoru, ktoré sme mali viesť, boli zaujímavé.
Práca s skupinách, rovnako ako aj prednášky nás obohatili a pomohli nám riešiť situácie z praktického života, ktorým sme bežne nevenovali veľkú pozornosť, hoci si ju zaslúžili... Utvrdili sme sa v poznaní, ako je dôležité vnášať do manželstva (rodiny) Boha a každodenný rozhovor s Ním.
Víkendové manželské stretnutia boli pre nás "okorenením" nášho vzťahu, nakoľko sme sa znova utvrdili, aké dôležité je zachovať si úctu k
manželskému partnerovi a naučili sme sa, aké dôležite je  každodenne sa rozprávať.
Monika a Gorazd

_________________________________

Bola to naša prvá spoločná duchovná obnova. Ja ako absolventka cirkevného gymnázia som sa zúčastnila viacerých duchovných obnov, ale pre manžela to bolo prvýkrát, čiže niečo úplne nové. Veľmi sa nám páčili prednášky o komunikácii, rozdieloch a prioritách, hlavne to, akým uvoľneným a zároveň pútavým spôsobom boli robené a myslím, že sme sa na nich dozvedeli veľa užitočných vecí, ktoré nám dúfam zlepšia manželstvo a pomôžu urobiť jeden druhého šťastným.
Veľmi oceňujeme spôsob organizácie celého víkendu, hlavne animátorskú činnosť s deťmi a vhodný program tak, aby okrem prednášok bol priestor aj na vychádzku do prírody, ktorá tam je veľmi pekná a vzájomné rozhovory.
Veľkým obohatením pre nás bolo rozprávanie vás a ostatných manželských párov, ktoré viedli skupinky, ich životné príbehy a skúsenosti.
Celková atmosféra bola veľmi príjemná, čo sa odzrkadlilo aj na tom, že naša jediná, za bežných okolnosti dosť bojazlivá a utiahnutá dcérka, ktorá sa od nás nechce pohnúť ani na krok, sa cítila s deťmi a animátorkou v pohode, dokonca nás odháňala, aby sme išli na náš program. Taktiež sa nám páčilo, že všetko bolo založené na báze dobrovoľnosti, tzn. že sme do ničoho neboli nútení, zúčastnili sme sa toho, čo sme chceli. Tým, ktorí ešte nezažili takéto víkendové manželské stretnutie by som povedala, že ak chcú, aby ich manželstvo prekvitalo, aby sa vedeli navzájom počúvať, rozprávať a robiť jeden druhého šťastným, je to veľmi dobrá príležitosť ako načerpať kopec užitočných informácií, inšpirácie, pozitívnej energie do ďalšieho života a posilniť sa vo viere.
Virdzekovci