Slová požehnania pre Rodinkovo

 
Ďakujeme Vám všetkých za Vaše modlitby, priazeň a slová požehnania, ktoré ste nám počas uplynulých dní poslali!
Chceme sa s nimi podeliť a prinášame ich na tejto stránke v nezmenenom znení.
Buďte požehnaní vo vašich rodinách!
 
Vyprosujeme požehnanie tomuto Dielu, ktoré sa snaží podporovať, budovať, chrániť Tajomstvo Lásky Najsvätejšie Trojice v rodine
a dáva príležitosť a šancu nájsť pokoj a Božiu prítomnosť všetkým rodinám, v rôznych časoch ich spoločnej púte (či už sú to rodiny na začiatku, či sú to rodiny, ktoré trápia rôzne krízy a ťažkosti, či sú to rodiny zrelé, ktoré pomáhajú ostatným...).
Prosíme o to, aby ste dostali všetky milosti, ktoré potrebujete pre vedenie, spravovanie a budovanie aktivít Rodinkova a ešte viac milostí a požehnania od nášho Najlepšieho Otca vyprosujeme pre všetkých, ktorí bránami Rodinkova už prešli, prechádzajú, alebo ešte len budú prechádzať!
Aby (sme) v ňom všetci načerpali to, čo má pre nich (nás) Ocinko pripravené!
Boh vám žehnaj! +
Zo ♥ Magátovci :-)
 
 
Nech vás všetkých v Rodinkove náš úžasný Pán mocne žehná, tešíme sa z vášho požehnania a radosti, ´dakujeme Bohu za všetko, čo cez vás koná, nesieme vás na modlitbách,aby ste prinášali ovocie, ktoré trvá...
Mikloškovci
 
 
Pochválený buď Ježiš Kristus! Otec Roman, s radosťou sme si prečítali Váš email a chceme Vás s manželkou čo najsrdečnejšie pozdraviť a podporiť. Aj my z Rodinkova čerpáme veľa milostí. A už len samotná kúpa celého areálu a udalostí s tým spojené boli pre nás dôvodom na radosť z Božieho diela, ktoré náš Ocko robí na Slovensku.
Veľmi radi do Rodinkova niekedy zase vrátime a budeme na Vás a celý rodinkovský tím myslieť aj v modlitbách! Možno sa za monitorom pri písaní emailu vykonávané dielo javí ako osamotené a nevýznamné. Chceme Váš však ubezpečiť, že na druhej strane Vášho monitora, obrazne povedané, je veľmi veľké množstvo rodín a manželstiev, ktoré potrebujú presne také príležitosti, ktoré vytvárate v Rodinkove.
Bohu vďaka a želáme veľa milostí!
Braňo Pavlovič s rodinou
 
 
Mily otec Roman, tesime sa, ze Rodinkovo je miesto pozehnani a mnohych dotykov a vitazstiev Boha Otca v zivotoch jednotlivcov a rodin. Aj my s manzelkou sme zazili v Rodinkove takyto dotyk v novembri 2014, kedy sme sa zucastnili kurzu Manzelstvo Misia Mozna. Skrze sluziace spolocenstvo sme na tomto mieste zazili dotyk Boha Otca a prijali sme do nasich zivotou Pravdu, ze Boh Je Dobry a my sme jeho milovane deti. od tohto casu sa nas zivot zmenil a stale meni, Boh nam kladie na srdce nove tuzby a dava nam zazivat nove veci v nasich zivotoch. Tesime sa, ze mozeme v Rodinkove prezivat aj cas stisenia a obnovy pocas vikendovych Oaz modlitby so spolocenstvm z Dlhych Dielov z BA.
Zehname Vam a vsetkym sluziacim v Rodinkove, aj tym ktori svoju sluzbu konaju v skrytosti a staraju sa o pokojny, neruseny cas pre vsetkych ktori prichadzaju.
Nech Boh otec pozehna toto miesto a toto dielo, aby bolo miestom kde sa ludske srdcia budu stretat s Bohom Otcom a budu odchadzat dotknute Bozou Laskou.
Pozehnany cas
Brano a Monika Magulovi
 
 
Dakujeme Roman, nam sa sice pobyt v rodinkove den pred prichodom zrusil, lebo maly ochorel, ale aj tak citim velke spojenie s vami. Stretli sme sa u Benediktinov v Sampore, ked som ani netusila, s akym Romanom ma to otec Jozef zoznamuje :-)
Teraz uz viem.... :-) a dakujem Bohu za Teba i za vsetkych, co sa v tom s Tebou "vezu", viem, ze len Boh skutocne VIE, co vsetko..... On sa aj odmeni.
Celkom som aj zabudla-my sme vlastne zaplatili cely pobyt a kedze sme nesli, prisiel mail, ze co s tymi peniazmi... doteraz sme sa akosi spatne nevyjadrili... poTvojom maili mi to je jasne... je to dar od nas pre vas, no a snad nabuduce to vyjde a prideme :-)
Za par dni porodim nase druhe dieta, v nedelu je termin :-) neskutocne sa na porod tesim a chcem Ti este Roman povedat, ze vsetku dobru bolest a pracu, ktoru budem musiet vynalozit v spolupraci s Panom, aby sa maly chrust narodil, obetujem za Teba a za Rodinkovo.... proste za nase rodiny, co bojuju a nevzdavaju sa v tomto vsetkom a za tych, ktori pomahaju....
Ste pre Slovensko pozehnanim.... Dakujeme.
Martina+juraj+jurko junior+misko este v brusku


Neboj sa,veď som s tebou ja,neobzeraj sa, veď ja som tvoj Boh,posilňujem ťa, ba pomáham ti. Držím ťa svojou spásnou pravicou. Iz41,10.
Nech celé Rodinkovo prikrýva Pán Ježiš svojou predrahou Krvou, vytvára okolo neho ochranný múr, od ktorého sa odrazia akékoľvek útoky Zlého. O to prosím vo svojej osobnej modlitbe. Zverujem celý váš rodinkovský tím do materinskej ochrany našej Nebeskej mamy. Veď Ona veľmi dobre vie, čo je potrebné a užitočné pre každé Jej dieťa. Nech vás Pán napĺňa Pokojom, Láskou a úprimnou Radosťou Božích detí. Nech je vaša Radosť úplná aj vďaka tomu, že sa s ňou dokážete deliť a to nielen s ľuďmi, ktorí prichádzajú osobne do Rodinkova.
S úctou a láskou, 
mama Súkeníková
 
 
Ahoj Roman, vdaka za informacie. My sme boli v Rodinkove len raz, ale zanechalo to v nas silnu stopu nadeje na nieco "krestansky zdrave" - stedna cesta medzi pasivitou a hyperaktivitou, ktora to"rodinne" mozno aj nici. Mal som pocit ze cirkev (vnimam sa ako jej sucast) hlada cestu k cloveku, a nie caka na neho, a berie ho na zodpovednost za to, ze netrafil. Musim povedat, ze aj motivacia "pridat sa" nie je uz len zo zodpovednosti, ale aj z radosti. Este neviem ako, ale verim, ze budeme moct byt pre toto Bozie dielo napomocni.
Nech nase Rodinkovo nadalej Pan Boh pozehnava, aj vsetkych jeho dobrodincov.
Ostavame v modltbe a aj o nu prosime...
Rodinka Svitanova z Podhoria
 
 
Mily duchovny spravca otec Roman! Sme radi, ze Rodinkovo prospieva, sami sme tam boli a dobre sme sa citili. Prajeme a vyprosujeme pozehnanie pre toto Bozie dielo... S pozdravom rodina Kovacova z Trencina
 
 
Otec Roman, ďakujeme za správu o Rodinkove a za všetko čo robíš aj so svojimi spolupracovníkmi pre rodiny na Slovensku a myslíme, že nielen na Slovensku... Sme radi, že Rodinkovo sa dostalo do širšieho povedomia ľudí na Slovensku.
Minulý víkend tam boli rodiny z našej farnosti na Vlčincoch a odozvy sú veľmi priaznivé. Všetci, s ktorými sme sa stretli hovoria, že aj napriek nepriaznivému počasiu bolo super, skoro extra de lux.
Dnes je púť rodín vo Višňovom...Rodinkovo tam bude s nami.
Nech Pán žehná tvoju a vašu prácu v Rodinkove pre Cirkev na Slovensku a nielen na Slovensku.
Albín a Mária Kolkovci 
 
 
Rodinkovo je velkym dielom Bozim, aj ludskym, zazrakom v pohnutej dobe proti rodine. Nech Pan praje a pozehnava kazdeho dobrodinca, dobrovolnika, knaza, upratovacku, stavbara, kuchara, animatora... Kazdeho kto rodinam obetuje co len minutu svojho zivota. Lebo zatva je velka a robotnikov treba nasobne viac. Nech vznikaju dalsie Rodinkova, lebo rodiny na Slovensku i vo svete potrebuju centra pomoci,prijatia,oddychu. Boh s Vami.
Tomáš Kováčik
 
 
Milý o.Roman, ďakujeme za povzbudenie a vyprosujeme Božie požehnanie pre toto dielo.
Naďovci
 
 
V mene Ježiša Krista žehnám Rodinkovu a vyhlasujem víťazstvo nášho pána Ježiša Krista a víťazstvo panny Márie jej nepoškvrneného počatia nad všetkými útokmi proti rodine a Rodinkovu. Totiž sami teraz prežívame útoky na našu rodinu. Nevzdávame sa. Meno Ježiš má moc zachrániť nás i našu rodinu aj s rodinkovom. V pokoji a chvále Pána 
Zuzana Tavačová s deťmi
 
 
Ahoj, Roman, ďakujeme za správu o dobrých veciach, ktoré koná Pán. Tešíme sa z toho. Vždy radi prídeme k vám, cítime sa u vás naozaj príjemne. Nech vás všetkých žehná Pán a dáva vám hojne svojich milostí. Aby všetky rodiny našli prijatie vtedy, keď to práve potrebujú. Aj my vám posielame naše požehnanie a želanie všetkého dobrého. Pokoj a dobro nech vás sprevádza. 
S láskou Eva a Miro Moškovci s rodinou.


Drahý duchovný otec Roman,s vďačnosťou v srdci spomínam na víkend v Rodinkove, na krásne chvíle pri počúvaní svedectiev, ako sa nás Pán dotýkal cez Vaše slová aj slová spoločenstva z Oravy. Som vďačná za to všetko, čo sme zažili a vďaka aj skutočnosti, že Pán žehná aj vysporiadanie majetkov v Rodinkove, verím že pomôžete mnohým ďalším rodinám, manželom aj jednotlivcom.
Osobne sa ma najviac dotklo to, že ste boli úprimný, pokorný, otvorený, nič ste nehral, ani Vy, ani Oravácii. Bola som veľa rokov v spoločenstve, kde nebola úprimnosť, preto si veľmi vážim takýchto ľudí. Nech Pán Rodinkovo zahŕňa svojím požehnaním, pokojom, láskou a porozumením.
Ešte raz veľká vďaka 
Pavla Kissová
 
 
Mily Roman Seko, zelezo treba kut kym je horuce, ak chces viac modlitieb za rodinkovo posielaj vyzvy castejsie.
a tu je moja modlitba:
Pane, Ježišu Kriste, ty si sa zucastnil na svadbe v Kane a velmi si pomohol mladomanzelom v ich aktualnej potrebe, verim ze ti zalezi na aktualnych potrebach aj nasich slovenskych rodin, ktore chodia do Rodinkova. Pozehnaj to miesto, aby to bolo miesto tvojej pomoci a pozehnania,bezpečné miesto oddychu a nacerpania pre vsetkych , ktorí tam pridu. Pozehnaj , ochranuj a zjednocuj aj sluziaci personal.
Specialne ta prosim o ochranu pred zlym najma pred kliestami a ochorobami, ktore prenasaju. Ježišu prosim, zažen vsetky klieste preč minimalne z okruhu 5km od Rodinkova. Mária Matka božia , skry nás pod svoj plášť. Svätý Jozef, oroduj za nás.Amen.
S pozdravom 
Monika Miková
 
 
Roman, veľmi nás potešila Tvoja správa, aj my vyprosujeme Božie požehnanie v budovaní Rodinkova ako miesta milostí, pokoja a relaxu
Jozef a Zdenka Kadlečíkovci
 
 
Dobrý deň pán Seko, ja verím Boha a žijem s ním celý deň. Mám tri deti Betku, Barborku a Mirka a manžela Miroslava. Máme aj vnuka Mateja. Vidím Pána, ako nás privádza k nemu, ale nie ako ja chcem ale oko on chce. Po čase vidím, že je to dobré. Povzbudzujem Vás, aby ste dôverovali Bohu vždy, aj v burkách, aj v nebezpečenstve, aj v núdzi i v smútku teda vždy .
Boh pomáha, ak je to dielo dobré pre záchranu človeka.
Buď sláva Bohu i Synu i duchu svätému. AMEN AMEN AMEN
S pozdravom
Alžbeta Baroniaková
 
 
Dobrý deň, Boh neopustí svojich(Iz.43,1-7)
1 A teraz, takto hovorí Hospodin, tvoj stvoriteľ, Jákob, tvoj tvorca, Izrael: Neboj sa, veď som ťa vykúpil. Zavolal som ťa po mene, ty si môj. 2 Keď budeš prechádzať cez vody, budem s tebou, a keď cez rieky, nezaplavia ťa. Keď pôjdeš cez oheň, nepopáliš sa a plameň ťa nespáli. 3 Veď ja som Hospodin, tvoj Boh, Svätý Izraela, tvoj spasiteľ. Dal som Egypt ako výkupné za teba, Kúš a Sábu namiesto teba. 4 Pretože si v mojich očiach vzácny, drahý, milujem ťa, ľudí dám namiesto teba a národy za tvoj život. 5 Neboj sa, veď som s tebou, tvoje potomstvo privediem od východu, zhromaždím ťa od západu. 6 Severu poviem: Vydaj! A juhu: Nedrž! Priveď mojich synov zďaleka a moje dcéry od končín zeme, 7 všetkých, čo nosia moje meno, ktorých som stvoril na svoju slávu, utvoril a urobil.
Veľa Božieho požehnania praje a v modlidbe na Vás spomína celá 
rodina Magulová
 
 
Otec Roman a celé Rodinkovo! My vám všetkým tam v Rodinkove ĎAKUJEME !!!
Že ste sa pustili do takého skvelého a potrebného projektu, akým je Rodinkovo. A jasne vidíme, že to robíte s plným nasadením, s celou dušou :-) 
Patrí vám všetkým úprimná VĎAKA a tichý OBDIV....
Nech Boh požehnáva toto dielo a všetkých ľudí, čo pracujú
v Rodinkove pre druhých, pre nás rodiny. Nech vás Pán napĺňa neúnavnou vierou a láskou... Potrebujeme veľmi dnes takúto oázu pre rodiny.
Posielame modlitby k nebu za vás...
zo srdca rodina Schmidtová
 
 
Pozdravujem Vas o. Roman! vzdy sa potesim emailu od Vas a takisto sa tesim aj na avizovany infomesacnik.
Pripajam:
Chvalim Ta moj Pane, ze svoje meno oslavujes aj v Rodinkove. Moj Pane, prosim zehnaj toto dielo, aby bolo Tebe na slavu, otcovi Romanovi a vsetkym znamym i neznamym okolo neho na spasu a radost a navstevnikom na osoh duchovny, dusevny i telesny!
Budte pozehnani!
R.Valovic a rod.
 
 
Pochválen buď Pán Ježiš Kristus! Zo srdca ďakujeme za krásny e-mail plný radosti a chvály nášho Nebeského Otecka.
Tešíme sa, že toto krásne dielo kvitne. Ešte sme osobne nenavštívili Rodinkovo, ale radi by sme tak niekedy urobili. Myslím, že je veľmi dôležité, aby sa kresťanské rodiny spolu stretávali, odovzdávali si skúsenosti, svedectvá a spolu sa modlili. Pridám aspoň jedno svedectvo zo Stupavy. Pred Vianocami sme sa už po tretí krát modlili pobožnosť "Kto dá prístrešie svätej rodine".
Ja som o tejto pobožnosti vôbec nevedela, ale pred troma rokmi som si o nej prečítala v časopise POSOL. Hneď ma to zaujalo a z Božej milosti sme dali do kopy dve skupiny po 9 mladých rodín. Je to naozaj úžasné, keď sa večer stretne cca 40 ľudí - rodičov s deťmi a spoločne sa modlia svätý ruženec.....Keď má nejaká rodina problém, dokážeme sa spojiť v modlitbe, obetovať na sväté omše, povzbudiť sa slovami... Veľmi sa teším tomuto spoločenstvu..
A tak Vám zo srdca želáme mnoho Božích milostí, darov Ducha svätého a ochranu nebeskej Matičky.
Mňa osobne v ťažkých chvíľach poteší, keď si pripomeniem slová Matky Božej, aby sme sa ničoho nebáli, vytrvalo sa modlili a trpezlivo zostávali v dôvere v jej syna Ježiša. Ona nás pozná, veľmi nás miluje a nikdy nás neopustí - tak čoho sa báť.
Požehnaný deň
Lenka s rodinkou
 
 
Milý otec Roman, ďakujeme za dobré správy. My sa podelíme o zvláštnu skúsenosť. Keď sme sa takí nadšení z tej otvorenej náruče, ktorú sme nanovo zažili v Rodinkove, vrátili domov, ešte v ten deň sme mali návštevu. Môj brat vyjadril obavu, že sme náboženskí fanatici, že má o nás strach, že Cirkev si len potrebuje zdôvodniť zmysel vlastnej existencie, tak vyrába nepriateľov - a teraz sú to homosexuáli. Nie OSN, nie inštitúcie EÚ - ale u nás doma v obývačke, vo vlastnej rodine sme zrazu zažili odsúdenie, nepochopenie, neprijatie... Nebolo to veľmi príjemné, ale viedlo nás to k rozhodnutiu ešte viac prosiť za našu rodinu, obetovať všetko to dobré aj zlé, aby Pán Boh vyslobodzoval, uzdravoval, pretváral svojou božskou mocou...
Veľká vďaka za povzbudenie, inšpiráciu aj poznanie...
Stojíme na prahu hlbokých spoločenských zmien, nech Boh Pravdy, Pokoja, Radosti, Slobody, Odvahy, Rozvahy, Trpezlivosti, Poriadku... požehnáva a spája všetkých, ktorí túžia, aby ich viedol, tých sústredených okolo Rodinkova, nevynímajúc.
Beáta a Miro Jarošovci and comp.
 
 
Vážený pán farár Roman Seko, ďakujem za Vaše požehnanie a radosť, že ste si spomenuli práve na našu rodinu. Je úžasné a priam zázračné ako vzniklo Rodinkovo. Trošku mi to pripomína príbeh sv. Františka z Assisi, ako opravoval Boží chrám holými rukami so svojimi bratmi a nielen preto, že musel, ale preto aby spojil mnohých ľudí. A to všetko bolo z lásky k Bohu a ľuďom. A práve teraz táto istá láska pôsobí aj v Rodinkove, aby nás mnohých spojila vo viere. Verím, že toto Božie dielo bude priťahovať čoraz viac ľudí, možno zo začiatku, len zo zvedavosti, ale neskôr aby premieňalo naše životy.
Viem, aj to, že kde vznikajú Božie diela, tak zároveň prichádza aj náš neprajník, ktorý obchádza ako revúci lev až do posledného okamihu. Nikdy nás však nemôže poraziť, možno len akurát oslabiť. A vtedy treba zvolať.....“všetko môžem v tom, ktorý ma posilňuje! „
A táto Božia sláva v podobe tohto diela bude veľkolepá, nádherná, dokonalá, majestátna.......a to prostredníctvom svojho služobníka tu na zemi. Pán Roman, nech Vás aj naďalej žehná a ochraňuje náš Pán, dodá silu pri každom duchovnom zápase, pošle do cesty ľudí, ktorí pomôžu, poradia, povzbudia...... a ešte raz vďaka za dielo, ktoré konáte v Jeho mene.
Rodina Plešková
 
Milý Otec Roman, občas myslíme na Teba. Nepoznáme nikoho, kto by sa pusti do takého nezabezpečeného projektu. Obdivujeme Ťa a Tvoju vieru v Boha. Boh cez Teba koná veľké veci. Chceme Ťa povzbudiť v Tvojich ďalších podujatiach. Neboj sa! Boh je pri Tebe! Každá zachránené rodina je zázrakom. Posielame Ti obrázok ikony gréckych mučeníkov - patrónov rodiny.
Urbaníkovci
 
 
Vdaka za slova, s radostou prijimame ako keby spolocnu ulohu podakovat sa modlidbou v nasej rodine za velke dielo v rodinkove, ale mame aj nove spolocenstvo 
Monika Kapustová
 
 
Náš drahý Otecko nech Vás žehná v mene Svojho milovaného Syna Ježiša, plnosťou darov Ducha Svätého, aby ľuďoch, ktorý budú spravovať, viesť a slúžiť spočinula láska, viera a múdrosť nášho Spasiteľa.
V mene Ježiš vám žehná 
rodina Šimunčíkova
 
 
Vzácne rodinkovo! Som veľmi rada, že sa nakoniec dobrá vec podarila, kedže ja a môj manžel máme skúsenosť v rodinkove hned pri začiatočnom rozbiehaní.
Náš dobrý OCKO nebeský nám požehnáva DOBRÉ veci a toto je jedna z nich :)
Určite sa rada pripojím k modlitbám za toto miesto, kedže viem, že o veci milé Bohu treba zväčša viesť dobrý boj, a tak ako mám aj ja skúsenosť vo vlastnom živote, že OCKO aj tie najhoršie veci vie zmeniť na 100 násobné dobro, tak viem, že aj tu sa budú diať takéto veci.
Ostávam s pozdravom a prajem požehnané všetky nasledujúce dni, týždne, roky, aby sa náš BOH cez toto miesto neustále oslavoval,
s úctou Majzelová
 
 
Ahojte Roman a vsetci Rodinkovcania, prosim nasu nebesku maminku Mariu, aby si vas zobrala pod specialnu ochranu. Nech vas Jezis moze skrze jej prihovor zahrnut vsetkym pozehnanim.
Marek Koleják
 
 
Mile Rodinkovo, nech Teba aj spolocenstvo okolo Teba aj nadalej pozehnava Pan :-)
Kopu slnka v dusi praje
Smiga family)
 
 
Veľmi fandíme tomuto projektu. Prináša veľa dobrého do našich rodín, preto aj my Vám chceme vyprosovať požehnanie pre všetky vaše aktivity, pre každého, kto pre Rodinkovo pracuje i pre každého čo tento Dom prijatia navštevuje. Pán bude robiť zázraky na tomto mieste aj naďalej, tomu veríme...
Bašovci
 
 
Želáme Rodinkovu veľa Božieho požehnania, aby toto miesto prispelo ku rozvoju rodín na Slovensku a stalo sa tak povzbudením aj pre tých, ktorí rodinu v dnešnej dobe už nepovažujú za dôležitú.
Juraj a Jojka Červeňovci