Národný týždeň manželstva 10. - 16. február 2020

 

 

V dňoch 10. - 16.  februára 2020 prebehne na Slovensku už po desiatykrát celoslovenská kampaň Národný týždeň manželstva. Téma kampane je NÁŠ PRÍBEH.

 

Každé manželstvo je jedinečné a každá dvojica si píše svoj vlastný neopakovateľný príbeh, ktorý začal spojením dvoch sŕdc. Najbližší ročník NTM vytvára príležitosť zastaviť sa, aby sme si pripomenuli našu spoločnú históriu: Ako náš príbeh začal, čo sme spolu dosiahli, ako sme prekonali náročné obdobia, čo nás na našom vzťahu baví, aké hodnoty nesieme... Tiež nás motivuje k vďačnosti za náš vzťah a za človeka, s ktorým príbeh tvoríme. No a nakoniec nám pripomína, že budúce kapitoly nášho príbehu píšeme už dnes.

 

V jubilejnom 10-tom ročníku kampane vám ponúkame špeciálne možnosti, ako sa  do NTM 2020 zapojiť: 

1. Obdarujte svojich známych manželským "kardio-balíčkom" 

Pre kampaň 2020 sme pripravili tzv. manželské "kardio-balíčky". Ich súčasťou sú 2 drevené prívesky v tvare spojených sŕdc (odtiaľ názov "kardio-balíček") s  možnosťou vygravírovania krstných mien manželov - jeden na retiazke pre manželku a druhý na kľúčenke pre manžela. V balíčku je tiež malé leporelo s podnetmi k rozhovoru vo dvojici a letáčik o NTM 2020. Boli by sme radi, keby sa takýto balíček do februára 2020 dostal k čo najväčšiemu počtu manželských dvojíc. Pomôžte nám s tým!

Objednajte balíček párom, na ktorých vám záleží (priateľom, susedom, kolegom, príbuzným,...) a darujte im ho, aby ste ich potešili alebo pozvali ku kampani NTM. Samozrejme, balíček môžete objednať aj pre seba a nosiť ho ako symbol vďačnosti za váš manželský príbeh.

Viac informácií nájdete v objednávacom formulári.

 

2. Pripravte vo svojej obci "Večer príbehov" 

Počas kampane NTM 2020 chceme naprieč Slovenskom vytvoriť sieť Večerov príbehov a ponúknuť tak párom možnosť zúčastniť sa príjemného večera, kde si budú môcť vypočuť zaujímavé príbehy zo života iných párov a kde budú mať tiež priestor na to, aby si oni sami zaspomínali na "svoje príbehy". Pôjde o večery s rovnakým obsahom a štruktúrou, no zároveň v každom meste bude takýto večer jedinečný tým, čo doňho vložia miestni organizátori.  

Ak máte záujem zapojiť aj vašu obec do siete miest, kde sa budú v termíne 10.-16.2.2020 konať Večery príbehov, ozvite sa na: sochorova@ntm.sk a poskytneme vám viac informácií, ako na to.

 

3. Ďalšie tipy ako sa zapjiť do NTM nájdete TU